linkedin script

Evaluator

Responsabilităţi principale ale candidatului:

  • Întocmește rapoarte de evaluare pentru întreprinderi şi participaţii la întreprinderi;
  • Asistă compartimentele de  investiții în evaluarea activelor.

Cerințe:

  • studii superioare economice şi/sau tehnice;
  • evaluator titular activ ANEVAR, specializarea EI
  • alte cerințe:
    • cunoştinţe şi bune practici în domeniul evaluării bunurilor,  reglementari legale incidente;
    • cunoştinţe în domeniul macroeconomic şi risc;
    • utilizator experimentat Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
    • permis de conducere - categoria B;
    • cel puțin 1 an vechime în întocmirea rapoartelor de evaluare.

Constituie avantaj:

  • înțelegerea și implicarea în activitățile specifice pieţelor de capital;
  • alte specializări deţinute (EPI/EIF/EBM) – preferabil minim una să fie obţinută după 2011;
  • cursuri de specialitate privind: piaţa de capital, analize economice şi financiare, operaţiuni cu valori mobiliare, managementul proiectelor; operaţiuni cu valori mobiliare și instrumente financiare;
  • cunoştinţe în domeniul managementului financiar şi IFRS;
  • Fiscal and accounting legislation: very good level of knowledge;
  • cunoştinţe de limba engleză nivel avansat.

Aptitudini & Abilităţi:

  • abilitate de a lucra și comunica eficient în cadrul echipei noastre;
  • responsabilitate şi conştiinciozitate în gestionarea datelor şi informaţiilor;
  • capacitatea de a lucra sub presiunea timpului;
  • persoană deschisă, comunicativă;
  • abilitatea de a gestiona cu eficacitate activități multiple;
  • atitudine pozitivă, spirit proactiv.

Beneficii:

  • salariu și alte beneficii motivante;
  • un mediu de lucru profesionist într-una dintre cele mai importante companii de investiții  financiare din România;
  • posibilitatea dezvoltării profesionale prin lucru în proiecte de anvergură în domeniul EI.